Fundacja Togatus Pro Bono na finale Konkursu „A co Ty wiesz o Konstytucji?”

Fundacja Togatus Pro Bono nie tylko uczestniczy w realizacji rządowego projektu Nieodpłatnych Porad Prawnych, ale równie aktywnie angażuje się w projekty, których celem jest popieranie idei społeczeństwa obywatelskiego, zwiększające poziom zaangażowania społeczeństwa w życiu publicznym. 9 marca 2017 r., dr Joanna Juchniewicz, uczestniczyła w przedsięwzięciu „A co Ty wiesz o Konstytucji?” Konkurs zorganizowany został przez młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach, w ramach projektu Głosuję #skreśl_bierność. Jego celem było nie tylko sprawdzenie wiedzy na temat Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r., ale również propagowanie aktywnej postawy w życiu społecznym. Na szczególną uwagę zasługuje fakt dużego zainteresowania młodych osób zagadnieniami ustrojowymi oraz świadomość znaczenia Konstytucji w ich życiu. Po zmaganiach konkursowych dr Joanna Juchniewicz przedstawiła wykład „Czy zmiana polskiej konstytucji jest potrzeba?”, który był doskonałą okazją do wymiany poglądów i gorącej dyskusji na temat konieczności przestrzegania prawa.

Organizatorom Konkursu gratulujemy i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne przedsięwzięcia, w których przedstawiciele Fundacji z radością wezmą udział.