FINAŁ KONKURSU “TĘDY NA PRAWO”

16 grudnia 2017 r., w Hotelu Kopernik w Olsztynie odbył się Finał I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Konstytucji i o Samorządzie Terytorialnym “Tędy na Prawo”. Do konkursu przystąpiło ponad 130 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W pierwszym etapie uczniowie mieli do rozwiązania test, zawierający 50 pytań. Spośród uczestników wyłonionych zostało 11 finalistów, a w samym Finale, 16 grudnia 2017 r., udział wzięło 8 spośród nich.

Przed Komisją Konkursową w składzie: przewodnicząca – dr Joanna Juchniewicz, członkowie – dr Katarzyna Jaworska, Bogdan Muzyczuk, Sławomir Trojanowski finaliści musieli odpowiedzieć na 5 losowo wybranych pytań, ale potrzebna była również dogrywka o III miejsce między trójką finalistów.

I miejsce zajęła Gabriela Krajewska – uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle

II miejsce zajęła Natalia Gomułka – uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle

III miejsce zajęła Magdalena Hyra –  uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu

Zwycięzcy oraz pozostali finaliści otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Gratulujemy również nauczycielom, którzy otoczyli zwycięzców i pozostałych uczestników Finału opieką merytoryczną!

Już teraz zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Konstytucji i o Samorządzie Terytorialnym, który odbędzie się w 2018 r.

Zespół Fundacji Togatus Pro Bono