07 marca 2020 r., w Hotelu Kopernik w Olsztynie odbył się Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Konstytucji i o Samorządzie Terytorialnym „Tędy na Prawo”. Do udziału w Konkursie zgłosiło się 89 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W pierwszym etapie uczniowie mieli do rozwiązania test, zawierający 50 pytań. Spośród uczestników wyłonionych zostało 9 finalistów. Byli to uczniowie I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie, LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej, Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca – Aneta Fasuga, członkowie – dr Joanna Juchniewicz, mec. Bogdan Muzyczuk, przewodniczący Rady Fundacji mec. Sławomir Trojanowski.

Finaliści odpowiadali ustnie na 5 losowo wybranych pytań. Po analizie punktowej wypowiedzi każdego z uczestników, Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki konkursu:

I miejsce zajęła Kinga Szymańska – uczennica LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

II miejsce zajął Bartłomiej Nadany – uczeń LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

III miejsce zajął Marcin Gibuła – uczeń LO im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej

Zwycięzcy oraz pozostali finaliści otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Ponadto osoby, które zajęły I, II, III miejsce otrzymają również możliwość odbycia stażu, w Togatus Kancelarii Prawnej Sławomir Trojanowski i Partnerzy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Poziom zaprezentowanej wiedzy z zakresu prawa konstytucyjnego, był naprawdę wysoki. Gratulujemy również nauczycielom, którzy otoczyli uczestników Finału opieką merytoryczną!

Już teraz zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Konstytucji i o Samorządzie Terytorialnym. Etap I konkursu odbędzie na przełomie października/listopada 2020 r.

Zespół Fundacji Togatus Pro Bono