Edukacja Prawna z Togatusem

Bezpieczeństwo w sieci a ochrona danych osobowych w życiu codziennym

16 września 2017 roku w Poliklinice MSWiA w Olsztynie odbyła się „Akcja Mammograficzna” dla Pań w wieku 50-69 lat. „Dbamy o wasze zdrowie” to dewiza, którą od 1945 roku kieruje się Poliklinika MSWiA w Olsztynie. Program akcji obejmował konsultacje ze specjalistami, badania specjalistyczne oraz wykłady o zdrowym życiu, a także o tym jak nie dać się nabrać fałszerzom. Wśród prelegentów był także Przewodniczący Rady Fundacji Togatus Pro Bono radca prawny, właściciel Kancelarii Prawa Prywatnego Togatus – Sławomir Trojanowski.  W swoim wystąpieniu mec. Sławomir Trojanowski poruszył ważne kwestie dotyczące bezpieczeństwa w Internecie oraz ochrony danych osobowych w życiu codziennym. W szczególności mec. S. Trojanowski zwrócił uwagę na ochronę danych osobowych, zawieranie umów przez Internet i telefon oraz profilaktykę prawną w życiu codziennym.

Mecenas Sławomir Trojanowski wskazał na konieczność szybkiego reagowania i zachowania czujności w sytuacjach posługiwania się danymi osobowymi. Zachęcał także, by w przypadkach, kiedy mamy wątpliwości czy nie doszło do naruszenia naszych praw korzystać z pomocy wykwalifikowanych prawników, często bowiem pozwala to na szybkie rozwiązanie problemu.

Wykład stał się przyczynkiem do ciekawej debaty, w której udział wzięli: przedstawicielki Olsztyńskiego Towarzystwa „Amazonki”, Narodowego Banku Polskiego, Fundacji INNWARMIA, Uniwersytetu Nowoczesnego Obywateli oraz Szkoły Policealnej COSINUS. Debata zakończyła się szeregiem pytań ze strony słuchaczy oraz wymianą doświadczeń.

Zespół Fundacji