Togatus PRO BONO na debacie “Młodzi skreślają bierność”

Jednym z celów Fundacji Togatus PRO BONO jest szerzenie idei społeczeństwa obywatelskiego, dlatego z ogromną przyjemnością angażujemy się w inicjatywy społeczne, wspomagając je swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie mogło nas zatem zabraknąć na zorganizowanej przez grupę młodzieży licealnej z Bartoszyc debacie “Młodzi skreślają bierność”. Tematyka spotkania dotyczyła poziomu aktywności społecznej młodzieży w Bartoszycach. Wspólnie z licealistami i zaproszonymi gośćmi (wśród których obok Prezes Fundacji Togatus PRO BONO dr Joanny Juchniewicz byli przedstawiciele władz samorządowych i lokalnych przedsiębiorców) poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie jak skłonić młodych ludzi do większej aktywności w życiu społecznym i politycznym i co zrobić, by młodzi mieszkańcy Bartoszyc i powiatu bartoszyckiego po zakończonej edukacji chcieli wracać w swoje rodzinne strony.

Jest nam niezwykle miło, że już kolejny raz mogliśmy włączyć się w realizację projektu #skreśl bierność i raz jeszcze gratulujemy inicjatorom projektu. Inicjatywa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach jest doskonałym dowodem na to, że coraz więcej młodych ludzi angażuje się w sprawy społeczne, a ze swojej strony mogę dodać, że spotkania z licealistami z Bartoszyc były wielka radością i bardzo ciekawym doświadczeniem.

Autor: Joanna Juchniewicz